شهرمسکن و ساختمان

مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری مطرح کرد:

دو طبقه تراکم تشویقی برای بافت فرسوده

مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری گفت: به سازندگان و مالکان بافت های فرسوده، دو طبقه تراکم تشویقی داده می شود.

به گزارش صما به نقل از صدا و سیما، محمد آئینی درباره جزئیات بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده برای مالک و سازنده گفت: در این مصوبه نوسازی و بازسازی بافت فرسوده شهری و روستایی یکی از ۴ چالش اصلی بخش مسکن و شهر سازی است و راهکار آن نیز نوسازی و یا اصلاح محله‌ای و اعطای تخفیفات ویژه به توسعه گران است.

آئینی افزود: این بسته تشویقی ۴ گروه هدف دارد؛ یک گروه انبوه سازان و کسانی که قصد نو سازی محله‌ای و بلوک شهری را دارند؛ گروه دوم کسانی که محورهای اصلی بافت فرسوده را اصلاح می‌کنند؛ گروه سوم پلاک‌هایی که می‌توانند تجمیع شوند و به حداقل تفکیک برسند و گروه چهارم پلاک‌هایی که به علت فرسودگی جان ساکنان آن در خطر است.

مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران در تشریح جزئیات بیشتر از این بسته تشویقی گفت: تشویق‌ها شامل دوطبقه تراکم می‌شود که با رعایت عرض معبر در مصوبه دیده شده است.

به گفته آئینی تسهیلات دیگر استفاده بیشتر از سطح اشغال است که طبقه اول را می‌توانند به کاربری‌های انتفاعی اختصاص دهند تا انگیزه بیشتر ایجاد شود، سومین نوع تسهیلات در نحوه توده گذاری ساختمان است.

همچنین تسهیلاتی در حوزه پارگینگ نیز وجود دارد تا بتوانند با شرایطی پارکینگ کمتری تأمین کنند یا از درب اضافه برای پارکینگ استفاده شود تا مزاحم کمتری داشته باشند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا