مسکن و ساختمان

استثنایی د ربازار پر التهاب این روزهای مسکن

بازار پرالتهاب مسکن و صاحب‌خانه‌هایی که رنج مردم را می‌فهمند + فیلمدر روزهایی که قیمت مسکن بدون هیچ قاعده و قانونی قیمت‌های نجومی‌اش را به رخ مستاجران می‌کشد، پخش یک گزارش از تلویزیون همه قواعد را بهم ریخت.
به گزارش صما، موضوع افزایش هزینه اجاره بها و رهن خانه‌های مسکونی این روز‌ها نقل میهمانی‌های خانوادگی و دیدار‌های دوستانه است. این روز‌ها هرکسی به یک آدم دیگر می‌رسد، درباره افزایش قیمت‌ها به ویژه در حوزه مسکن باهم سخن می‌گویند و آن وسط صاحب خانه‌ها را هم مورد عنایت قرار می‌دهند، البته تجربه نشان داده که بعضی صاحب خانه‌ها واقعا هوای مستأجر‌های خود را ندارند و همه تلاش خود را می‌کنند تا آخر سال با افزایش بدون حساب و کتاب هزینه اجاره بها و رهن خانه یا کم کردن هزینه‌های عجیب و غریب از پول رهن به بهانه تخریب، معوقات برق و گاز و دلایل این چنینی دیگر مستأجر بیچاره را نوازش کنند.

در همین حال هستند صاحب خانه‌های شریفی که با برخورد خوب و از سر مهربانی شان با مستأجر‌ها هم یک عمر برای خودشان دعای خیر می‌خرند و هم گره از کار خلق خدا باز می‌کنند. مثل «حاج محمد کبابی» صاحب خانه‌ای که خانه هایش را در تهران صلواتی اجاره می‌دهد و به معامله با خدا ایمان دارد. بعد از آنکه گزارش آقای سلامی، خبرنگار صداوسیما، پخش شد، خیلی‌ها حسرت زندگی حاج محمد را خوردند، خیلی‌ها دوست داشتند که مثل او دست انسان‌های درمانده را بگیرند و گره از کار خلق خدا باز کنند.

«محمد عمو محمدی» معروف به «حاج محمد کبابی» شهروند ۶۵ ساله ساکن نازی آباد تهران است که از ۲۵ سال قبل یک کار عجیب را آغاز کرده و این روز‌ها که گرانی و تورم بر زندگی مردم سایه انداخته، فرهنگ نوع دوستی را به زیباترین شکل به نمایش گذاشته است. او مستأجرهایش را میهمان خدا می‌داند و معتقد است که خداوند فرموده تو ببخش تا من هم ببخشم. متأسفانه در این توفان تورمی که این روز‌ها گریبان مردم را گرفته و سفره‌های آن‌ها را کوچک کرده است، صاحب خانه‌های این چنینی کمتر دیده می‌شوند.

انسان‌هایی که شرایط این روز‌های مردم را درک می‌کنند، با مهربانی با آن‌ها برخورد می‌کنند و باعث می‌شوند وقتی مستأجر یاد آن‌ها می‌افتد، برایشان دعای خیر کنند. همه ما می‌دانیم که این روز‌ها فشار اقتصادی امان خیلی‌ها را بریده و دلیل اصلی افزایش افسار گریخته اجاره بها و رهن در بازار مسکن تحت تأثیر همین موضوع است. هرچند که مجلس، دولت و قوه قضائیه در روز‌های اخیر تلاش‌هایی در راستای کنترل بازار مسکن انجام داده اند، اما به نظر می‌رسد، این بازار با مصوبه و بخشنامه به ثبات نمی‌رسد و نیازمند اقدامات جدی و عملی است.

منبع: شهرآرا نیوز

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا