مسکن و ساختمان

آتش سوزی در مجتمع لیدومای تهران/ شروع آتش‌سوزی از نمای کامپوزیتی مجتمع

آتش سوزی مجتمع لیدوما تهران با نجات ۳۰ نفر مهار شد، ۹ نفر در این حادثه دچار مصدومیت شدند.

به گزارش صما، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز دوشنبه پس از مهار کامل این حادثه گسترده، گفت: ساعت ۱۸:۲۷ امروز حادثه آتش سوزی در مجتمع تجاری در میدان صنعت، ابتدای بلوار فرحزادی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و ماموران پنج ایستگاه آتش نشانی به همراه بالابر، نردبام هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی با بیان اینکه کانون اصلی آتش طبقات سوم و چهارم ساختمان هشت طبقه بود، افزود: در نمای ضلع جنوبی این مجتمع از نمای کامپوزیت که قابل اشتعال است، استفاده شده بود و شعله‌های آتش از روی نمای کامپوزیتی مجتمع شروع شد و با توجه به جنس نما به سرعت به طبقات بالایی سرایت کرده بود.

وی با بیان اینکه شعله‌‌های آتش به رستورانی در طبقه هشتم این مجتمع و بخشی از مغازه‌های واقع در طبقه پایین آن سرایت کرده بود، افزود: شعله‌های آتش به بالای طبقه هشتم که فضایی مانند شیروانی داشت هم سرایت کرده و در حال گسترش به دیگر نقاط ساختمان بود که آتش‌نشانان از چند جهت عملیات خود برای مهار و اطفای حریق را آغاز کرده و دقایقی بعد موفق شدند تا از گسترش بیشتر شعله‌های آتش جلوگیری کنند. 

ملکی با بیان اینکه دقایقی قبل عملیات آتش نشانان به پایان رسید، گفت: آتش نشانان در این حادثه حدود ۳۰ نفر از افراد را نجات دادند.

طبق مرکز اورژانس تهران در این حادثه ۹ نفر شامل هفت مرد و دو خانم بدلیل دود گرفتگی تحت درمان عوامل اورژانس قرار گرفتند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا