مسکن و ساختمان

افزایش ۴۲.۵ درصدی تعرفه خدمات مهندسی

تعرفه خدمات مهندسی امسال در مقایسه با سال ۱۴۰۰، افزایش میانگین ۴۲.۵ درصدی داشته است.

به گزارش صما و به نقل از فارس، تعرفه سال جاری خدمات مهندسی با افزایش میانگین ۴۲.۵ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. این افزایش در سامانه جامع سازمان نظام مهندسی اعمال شد و طبیعی است برای همه پرونده‌های جاری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، فیش‌های بدهی تحت عنوان «مابه تفاوت» صادر می‌شود.

بر این اساس، برای آن دسته از پرونده‌هایی که تاکنون پروانه ساختمان صادر نشده است، چنانچه فرآیند معرفی ناظر توسط سازمان انجام نشده باشد، مادامی‌که مبلغ مابه تفاوت فیش‌های موردنظر پرداخت نشود، سامانه جامع، همچنان قابلیت معرفی ناظر را نخواهد داشت.

همچنین، مبالغ پرداختی قبلی از بابت حق‌الزحمه نظارت و حق‌الزحمه صدور شناسنامه فنی ملکی که علی‌القاعده با تعرفه ۱۴۰۰ توسط مالک پرداخت شده، به‌صورت علی‌الحساب تلقی می‌شود و مالک مکلف است مابه تفاوت افزایشِ تعرفه را برای هر دو فیش موصوف تسویه کند.

برای آن دسته از پرونده‌هایی که پروانه ساختمان برای آنها صادر شده باشد، پرداخت قبوض مابه تفاوت ۱۴۰۱، به معنای تسویه حق‌الزحمه ناظران پرونده تا پایان سال جاری خواهد بود.

بدیهی است در سالگرد تمدید قرارداد نظارت در طول سال حق‌الزحمه مجددی از مالک دریافت نخواهد شد.

لازم به ذکر است، در صورتی که تا پایان سال جاری تعرفه خدمات مهندسی افزایش مجددی داشته باشد، به میزان افزایش تعرفه مورداشاره، از مالک مبلغ مجددی دریافت خواهد شد.

 

بنابراین گزارش آخرین شیوه پرداخت حق الزحمه به شرح زیر است:

صدور پروانه ساختمان                 ۵۰ درصد

اتمام عملیات فونداسیون              ۱۰ درصد

اتمام اسکلت (سقف آخر)             ۱۰ درصد

اتمام عملیات سفت کاری              ۱۰ درصد

اتمام عملیات نازک کاری                ۱۰درصد

اتمام عملیات ساختمان (گزارش پایان کار)         ۱۰درصدش

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا