مسکن و ساختمان

تمرکز دولت احیای بافت‌های فرسوده باشد / زیرساختهای شهری در بافت های فرسوده وجود دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اولویت اول دولت باید احیای و نوسازی بافت های فرسوده باشد چرا که به لحاظ اقتصادی از ساخت شهرک‌های جدید و تامین زیرساخت‌های آن، به صرفه تر است.

غلام رضا شریعتی اندراتی، در رابطه با لزوم توجه به بازآفرینی مناطق بافت فرسوده گفـت: در حال حاضر احیا و نوسازی بافت های و نوسازی فرسوده بر ساخت شهرک های جدید به دلیل وجود زیرساخت‌های شهری و مراکز خدماتی نظیر بیمارستان و مراکز خدمت درمانی، نیروی انتظامی، حمل و نقل، آب و برق و گاز ، هم به صرفه تر بوده و هم ضرورتی تر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اولویت اول دولت باید احیای و نوسازی بافت های فرسوده باشد، اظهار کرد: اگر به مالکان بافت های فرسوده تسهیلات با بازپرداخت مناسب ارائه کنند بسیار ارزشمند تر و موثرتر از هزینه هایی خواهد بود که برای ساخت معابر و زیرساخت شهرهای جدید هزینه می‌شود.

وی افزود:در حال حاضر در حوزه انتخابیه بنده مسکن مهری ساخته شده که حدود ۵ کیلومتر با شهر فاصله دارد اما هنوز درمانگاه، مدرسه  نداشته و از حداقل ملزومات شهری و زیرساختی محروم بوده و برای ایجاد  این مراکز نیازمند میلیاردها تومان است. در حالی که اگر این مبالغ را در بافت های فرسوده به صورت تسهیلات پرداخت کنیم بسیاری از مشکلات رفع و آسیب های اجتماعی نیز کاهش پیدا می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بنده معتقدم دولت باید تمرکز خود را بر روی احیای بافت های فرسوده شهرهای بزرگ گذاشته و بسیاری از مشکلات مردم را حل کند.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا