حمل و نقل

علل آمار بالای جانباختگان در تصادفات جاده ای

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کیفیت پایین خودروهای داخلی از یک سو و بی توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله عواملی است که زمینه تصادفات جاده ای و رشد آمار جان باختگان را فراهم می کند.

رحمت الله فیروزی پوربادی، با اشاره به بالا بودن آمار جان باختگان در تصادفات جاده ای در ایام نوروز بیان کرد: کیفیت پایین خودروهای داخلی و غیر استاندارد بودن راه های مواصلاتی از عوامل موثر در آمار بالای جان باختگان در تصادفات جاده ای به شمار می رود. هم لازم است نسبت به استاندارد سازی جاده ها و راه های مواصلاتی اقدام شود و هم باید در راستای  ارتقای کیفیت خودورهای سواری گام برداشت.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نیز حائز اهمیت می باشد. رانندگان باید به قوانین توجه داشته و از رانندگی در زمان خستگی پرهیز کنند. هر کدام از این سه عامل به نحوی در بالا بودن آمار جان باختگان در تصادفات جاده ای موثر است.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارتقای کیفیت خودروهای داخلی از یک سو و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان دو عامل موثری است که در پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش ویژه ای دارد. توجه به روکش و آسفالت راه های مواصلاتی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اعتبارات لازم برای ایمن سازی راه های کشور باید تخصیص یابد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا