مسکن و ساختمان

گلایه مندی متقاضیان مسکن ملی فردیس از بلاتکلیفی

صما گزارش می دهد

تاخیر طولانی در ساخت مسکن ملی فردیس، معضلی است که به شدت مورد اعتراض متقاضیان آن قرار گرفته است. به گزارش صما، ساخت و تحویل واحدهای مسکن ملی فردیس در حالی بدون اعلام دلیل قانع کننده ای برای این کوتاهی به متقاضیان به دراز کشیده شده است که روزانه بسیاری از متقاضیان با تماس با دفتر پایگاه خبری صما می گویند به شدت تحت فشار قرار گرفته اند و تقاضا دارند صدای آنها به گوش مسئولان برسد.

متقاضیان در گفتگو با خبرنگار صما می گویند: متاسفانه به دلیل تاخیر صورت گرفته در ساخت و ساز مسکن ملی فردیس دچار مشکلات زیادی شده ایم. چرا که مجبوریم هزینه های بالای رهن و اجاره ملک را پرداخت کنیم. در حالی که اگر مسئولان طبق قول و وعده خود عمل کرده بودند، این همه متحمل ضرر نمی شدیم.

یک متقاضی ضمن ابراز گلایه مندی خود از این وضعیت به خبرنگار صما گفت:  شهرداری فردیس ۱۸ ماه است مانع اجرای ساخت پروژه ۴۰۰ واحدی فردیس در استان البرز شده است. ما و ۴۰۰ خانواده مستاجر دیگر توان پرداخت هزینه های بالای رهن و اجاره ملک را نداریم.

متقاضی دیگری می گوید: مسئولان به جای اینکه به سراغ ساخت واحدهای مسکونی به نام طرح نهضت ملی مسکن بروند، بهتر است مشکل واحدهای ساخت نشده و نیمه کاره را رفع کنند. در حال حاضر ضمن پرداخت آورده ۴۰ میلیون تومانی بیش از یکسال است که بلاتکلیف هستیم.

گفتنی است، برای ساخت واحدهای چهارصد واحدی مسکن ملی در فردیس، سال ۹۹ هر خانواده چهل میلیون تومان واریز کرده (جمعا شانزده میلیارد تومان) که در حساب یکی از بانک ها قرار دارد اما در حال حاضر طرح از سوی پیمانکار رها شده شده است.

 توضیحات مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در باره علت مشکل

در حالی که بلاتکلیفی متقاضیان مسکن ملی پردیس همچنان ادامه دارد، مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز توضیحاتی در خصوص علت این مشکل رخ داده ارائه کرده است.

به گفته رضا خالقی بروزناهماهنگی‌ها در بخش شهرداری، وزارت راه و استانداری در پایان دولت قبل باید بروز مشکل شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز می گوید شهرداری فردیس درخواست ۱۵۰ میلیارد تومان مطالبه برای تغییر کاربری این زمین کرده بود و  راه و شهرسازی در این پروژه به نوعی ناظر است و زمین و سازنده نیست.

بنا به گفته این مقام مسئول کم کاری از سوی اداره راه و شهرسازی در این پروژه انجام نشده است و راه و شهرسازی در این زمینه حدود ۵۰ مکاتبه انجام داده که به دلیل دریافت پول از مردم باید کار شروع شود و در نهایت دو هفته قبل آخرین توافقات و پیگیریها انجام شد.

به گزارش صما، از میان صحبت های مطرح شده از سوی مدیرکل راه و شهرسازی نشانه های امیدوارکننده ای از اراده ای برای رفع این مشکل دیده نمی شود. به نظر می رسد مسئولان باید ضمن در نظر گرفتن شرایط متقاضیان و مشکلات آنها از رهگذر این ناهماهنگی ها، به صورت ویژه ای برای مرتفع کردن این مشکل پیش آمده ورود پیدا کند.   

 

مطالب پیشنهادی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا