نظام مهندسی

قوانین جدید نظام مهندسی تدوین و به زودی به مجلس ارسال می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از تدوین قوانین جدید نظام مهندسی و ارسال به زودی آن به مجلس جهت تصویب خبر داد.

به گزارش صما، نهمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان در کشور برگزار و میزان مشارکت در این دوره حکایت از رشد ۱۱۵ درصدی داشت. انتخاباتی که براساس قانون وزارت راه و شهرسازی نظارت عالیه بر روند برگزاری آن داشت و برخلاف هشت دوره قبلی کاملا به شکل تمام الکترونیکی و با مشارکت بالا برگزار شد.

در نهمین دوره انتخابات اعضای هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان که در ۳۱ استان کشور به شکل تمام الکترونیکی برگزار شد یکی از مهترین ویژگی این دوره از انتخابات تعارض منافع و کاهش هزینه برگزاری انتخابات و همچنین افزایش میزان مشارکت با توجه به الکترونیکی برگزار شدن آن بود. در این انتخابات بنا بر تاکید وزیر راه و شهرسازی، کسانی که در خصوص تعارض منافع در نظام مهندسی استان‌ها رعایت بخشنامه‌های وزارتخانه را نکردند، پروانه‌هایشان به استناد بند ج ماده ۲۳ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی تعلیق شد.

در همین خصوص با پایان انتخابات نظام مهندسی که از سوی خیلی از کارشناسان نوید یک فصل جدید در این حرفه و این سازمان را شاهد خواهیم بود، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در توییتی از تدوین قوانین جدید نظام مهندسی ساختمان کشور خبر داد و نوشت: در حال تدوین و اصلاح قوانین جدید نظام مهندسی هستیم که به زودی به مجلس جهت بررسی و تصویب ارسال می‌کنیم. تا انشاالله این دغدغه‌های شما عزیزان رفع شود.

مطالب پیشنهادی

یک دیدگاه

  1. یک عباس اخوندی دیگه اومده تا دوباره به جون مهندسین ناظرین بخت برگشته نظام مهندسی وقانون نظام مهندسی بیوفته وطرح ارجاع کار نظارت رو برداره ومهندسین ناظر رو ازکار بی کار کنه دیواری کوتاه تر از مهندسین ناظر ونظام مهندسی هم نیست .اگر خدای ناکرده رستم قاسمی هم بخاد طرح ارجاع کار نظارت نظام مهندسی رو مثل عباس آخوندی برداره به خدای محمد (ص) به همون سرنوشت عباس آخوندی گرفتار خواهد شدونفرین مهندسین ناظر پشت سرش خواهد بود .قانون نظام مهندسی هیچ ایراد واشکالی نداره که دم به دم بخاد عوض بشه. اقایان بر اجرای درست قانون نظام مهندسی نظارت نمی کنند واندک فسادی هم که به خاطر ضعف نظارت مجلس ومسئولین بالا دستی اتفاق میوفته تقصیر رو میندازن به غلط بودن قانون نظام مهندسی .اقایان از روی دشمنی با نظام مهندسی ومهندسین ناظر هر وزیری که میاد باید یک مشت محکمی به نظام مهندسی ومهندسین ناظر بزنه .اقایان قانون رو به بازی گرفتن .از شر مسئولین فقط باید به خدا پناه برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا