شهر

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران:

۳۵ هکتار از بافت منطقه ۲۰ تهران، فرسوده است

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه بافت‌ فرسوده تنها محدود به بافت مسکونی نیست، گفت: در این بافت‌ها سرانه برخورداری از فضای باز، حدود یک چهارم میانگین تهران است.

به گزارش صما به نقل از شهر، کاوه حاجی علی اکبری در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۲۰ گفت: میدان‌گاه شمسه که در فضای مابین برج طغرل و آستان شیخ صدوق قرار گرفته، محلی برای تعاملات و گردهمایی‌های اجتماعی خواهد بود. عملیات اجرایی این فضا با مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع در سال ۱۳۹۹  آغاز شد و امروز به بهره‌برداری رسید.

او با اشاره به اقدامات سازمان نوسازی در نوسازی بافت فرسوده تهران ادامه داد: بافت فرسوده تهران ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۷ درصد از مساحت و ۱۸ درصد از جمعیت تهران را شامل می شود. با اقدامات انجام شده حدود ۵۰ درصد از پلاک‌های مسکونی تهران نوسازی شده است.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران اضافه کرد: در سال گذشته حدود ۸۰۰ هکتار از محدوده بافت فرسوده تهران که پیش از این در شمار بافت فرسوده نیامده بود و از این لیست جامانده بود به مجموع بافت فرسوده اضافه شد.

بافت‌های فرسوده تنها محدود به بافت مسکونی نیست

او با بیان اینکه ۳۵ هکتار از بافت فرسوده تهران در منطقه ۲۰ قرار دارد، عنوان کرد: البته بافت‌های فرسوده تنها محدود به بافت مسکونی نیست. در این بافت‌ها سرانه برخورداری از فضای باز، حدود یک چهارم میانگین تهران است و  مجموعه اقداماتی که زیست‌پذیری و  تعلق به سکونت را در آن افزایش دهد از اقدامات ضروری است.

حاجی علی اکبری افزود: از سال ۱۳۹۶ نوسازی بافت فرسوده به ویژه در تامین خدمات و ارتقای قلمرو عمومی در برنامه شهرداری قرار گرفت و میزان بودجه‌ آن حدود ۱۵ برابر افزایش پیدا کرد.

او با اشاره به اقداماتی که در منطقه ۲۰ در سه سال گذشته صورت گرفت، توضیح داد: باز آفرینی کارخانه سیمان ری، تعیین تکلیف ۵۵۰ هکتار از محور فداییان اسلام و اراضی اطراف آن و همچنین تهیه طرحی بر مبنای معماری ایرانی اسلامی در محله نفر آباد از جمله این اقدامات است.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: به زودی میدان‌گاه ارامنه در محله دولاب منطقه ۱۴ افتتاح می‌شود. همچنین دو میدان‌گاه بریانک و دریافت نیز در مناطق ۱۰ و ۱۸  تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا