حمل و نقل

مدیرکل بحران سازمان راهداری اعلام کرد:

خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های کشور

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات و راهدارخانه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از وارد شدن خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به محورهای مواصلاتی کشور خبر داد و گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم در شرایط کنونی قبل از انجام هر سفر اضطراری اطلاعات هواشناسی را چک کنند و وارد مسیرهای کوهستانی و کویری نشوند.

به گزارش صما، به نقل از ایسنا فرهاد مهریاری اظهار کرد: در هفته‌های اخیر بارش‌های رگباری ناگهانی بسیاری با شدت بالا داشتیم که همان‌طور که سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده بود این بارش‌های سریع و زیاد سبب وقوع سیلاب در مناطق مختلف شد به گونه‌ای که برخی از آنها طی دهه‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه در دو هفته گذشته حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت سیلاب به محورهای مواصلاتی مختلف وارد شد، افزود: از زمانی که هشدار برای وقوع سیلاب در هفته‌های گذشته دریافت کردیم تاکنون همه راهداران در مناطق پرخطر آماده باش کامل بوده‌اند و مسیرهای سیل‌زده را بازگشایی کرده‌اند. البته در مقاطعی ۲۰ مسیر اصلی کشور بسته شد اما به سرعت و با کمک راهداران این مسیرها بازگشایی شدند.

مردم پیش از سفر اطلاعات هواشناسی منطقه و مقصد سفر را بررسی کنند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات و راهدارخانه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در شبانه روز گذشته بارش‌های شدید و وقوع سیلاب در مناطقی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان و شمال اصفهان داشته‌ایم که البته در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد؛ اما به مسیرهای روستایی در این میان آسیب‌های جدی‌تری وارد شد که می‌توان گفت در نیمه اردیبهشت ماه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌ها و ابنیه فنی وارد شده است.

مهریاری با بیان ایکه مردم حتی‌المقدور در روزهایی که هشدار هواشناسی برای بارش‌های رگباری بهاری وجود دارد از مسافرت در مسیرهای مذکور خودداری کنند، تاکید کرد: اگر مردم سفر اضطراری در پیش دارند حتما قبل از انجام آن اطلاعات هواشناسی را در منطقه مورد نظر دریافت کنند و در ساعات پیش‌بینی شده وارد جاده‌های کوهستانی و کویری نشوند. اگر در زمان وقوع سیل در محوری حضور داشتند حتی‌المقدور در کنار جاده در خودرو خود متوقف شوند و مسیر را برای خودروهای امدادی باز بگذارند تا بتوانیم هر چه سریع‌تر به حل مشکل و بازگشایی مسیر اقدام کنیم.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا