مسکن و ساختمان

اعلام زمان‌بندی ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی در سامانه ملی املاک و اسکان

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی در اطلاعیه‌ای جدول زمان‌بندی ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان کشور را منتشر کرد.

بر اساس تکلیف مقرر در اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب دی ماه ۱۳۹۹، همه سرپرستان خانوار اعم از شهری، روستایی، مالک، مستاجر و تمامی مالکان واحدهای مسکونی مکلف هستند تا اطلاعات محل سکونت (اقامتگاه) و املاک تحت مالکیت خود را ظرف مدت دو ماه از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در سامانه املاک و اسکان درج کنند.

بدین منظور سرپرستان خانوار می‌توانند بر اساس آخرین رقم کدملی سرپرست خانوار مطابق با جدول زمان‌بندی تعیین شده به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به آدرس https://amlak.mrud.ir مراجعه کنند.

گفتنی است از تاریخ ۱۰ اردیبهشت همه سرپرستان خانوار می‌توانند بدون در نظر گرفتن آخرین رقم کدملی خود برای درج اطلاعات یاد شده به این سامانه مراجعه کنند. همچنین در تبصره این اطلاعیه تصریح شده است: ثبت‌نام اشخاص حقوقی، اشخاص حقیقی کمتر از ۱۸ سال، اتباع خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انجام خوداظهاری از طریق سامانه در اینترنت و با رایانه شخصی به‌صورت رایگان برای عموم فراهم است. همچنین در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی نیز امکان‌پذیر است.

جدول زمان‌بندی مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور

تاریخ مراجعه به سامانه

آخرین رقم کدملی سرپرست خانوار

۱۹ و ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

۹

۲۱ و ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۸

۲۳ و ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

۷

۲۵ و ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

۶

۲۷ و ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۵

۲۹ و ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

۴

۳۱ فروردین و اول اردیبهشت ۱۴۰۰

۳

۲ و ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲

۴، ۵، ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

۱

۸ و ۹ اردیبهشت۱۴۰۰

صفر

۱۰ اردیبهشت تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

تمامی کدهای ملی

 

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا