مسکن و ساختمان

با حضور مسئولان و مدیران شهری تهران برگزار می‌شود:

آیین رونمایی از کمپین “ساختمان ایمن، شهر ایمن” در سالگرد حادثه پلاسکو

سی‌ام دی‌ماه ۱۳۹۹ چهارمین سالگرد حادثه دلخراش پلاسکو است و اگرچه بعد از آن حوادث متعدد دیگری را نیز در سراسر کشور شاهد بوده‌ایم، تجربه نشان داده‌ که بسیاری از مباحثات و تصمیم‌سازی‌هایی که پس از بروز این وقایع ناگوار آغاز می‌شود، مدتی پس از فرو نشستن اندوه و تألم جامعه به تدریج فروکش کرده و رو به فراموشی می‌رود.

حقیقت این است که جلوی بروز بسیاری از حوادث را نمی‌توان گرفت، اما می‌توان از بسیاری از این موارد پیشگیری کرده و یا به گونه‌ای عمل کرد که پس از وقوع حوادث غیرمترقبه، خسارات جانی و مالی کمتری داشته باشیم.

بر همین اساس در تاریخ سی‌ام دیماه ۱۳۹۹، مطابق با چهارمین سالگرد حادثه پلاسکو، شهرداری منطقه ۱ تهران میزبان دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک تهران با محوریت “ساختمان ایمن” خواهد بود که با همکاری سازمان خدمات آتش‌نشانی و ایمنی کشور و مجتمع رسانه‌ای ساختمان در سالن همایش های بین المللی رایزن به مدت دو روز برگزار خواهد شد .

در روز اول این رویداد، سی‌ام دیماه رأس ساعت ۱۴،  پیروز حناچی؛ شهردار تهران، مهدی داوری؛ رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، محمد سالاری؛ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، محمد شکرچی زاده؛ رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، عبدالرضا گلپایگانی؛ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، زهرا صدراعظم نوری؛ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران و سید حمید موسوی؛ شهردار منطقه یک تهران، حضور یافته و به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

از آن‌جا که این مراسم با هدف ایجاد یک حرکت مداوم و سراسری در جهت ایمن سازی ساختمان‌ها برگزار می‌شود، در همین روز از کمپین “ساختمان ایمن، شهر ایمن” توسط مسئولان فوق‌الذکر رونمایی به عمل خواهد آمد.

در این رویداد دو روزه همچنین برنامه‌‌هایی به شرح ذیل در نظر گرفته شده است:

 

✔️پنل “مصادیق ایمنی در پروژه های شاخص منطقه یک”

پنل مصادیق ایمنی در پروژه های شاخص منطقه 1

 ✔️جلسه پرسش و پاسخ با شهردار

گردهمایی

✔️پنل “بررسی چالش های ایمن سازی ساختمان‌ها”

گردهمایی

✔️کارگاه “مدیریت مدرن HSE در کارگاه‌های ساختمانی بلند مرتبه”

گردهمایی منطقه یک

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا