مسکن و ساختمان

اخطار به ساختمان‌های نا ایمن

سرپرست معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: ۲۰ گود پر خطر و رها شده زیر ذره بین شهرداری منطقه ۴ قرار گرفته و به زودی تکلیف آن ها روشن می شود.

نادر کرمی گفت: به منظور حفظ جان شهروندان و افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و ساختمان‌های پیرامون، به زودی نسبت به تعیین تکلیف گودهای رها شده که مدت زیادی از گودبرداری آنها گذشته است با روند مراحل قانونی اقدام خواهد شد.

وی افزود: در مجموع حدود ۲۰ گود پر خطر در محدوده منطقه ۴ وجود دارد که ۱۵ گود پرخطر رها شده و ۵ گود پرخطر فعال هستند که برخی از آنها چندسالی است علیرغم اتمام مهلت عملیات ساختمانی به دلیل عدم پیگیری مالک رها شده‌اند.

کرمی با اشاره بر مصوبات شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر رفع خطر و تعیین تکلیف گودها توسط مالکان آنها افزود: با پیگیری‌های شهردار تهران نسبت به ایمن سازی و رفع خطر این گودها طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اقدام خواهد شد.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری منطقه ۴ در ادامه افزود: از مجموع گودهای پر خطر فعال و رها شده این منطقه، ۷ گود پر خطر با اتمام مهلت عملیات ساختمانی و عدم پیگیری مالک روبرو و مابقی بلاتکلیف و رها شده هستند که در دست رسیدگی صدور اخطار به مالکان قرار دارند.

وی همچنین از وجود ۴ ابنیه نا ایمن و پرخطر در این منطقه خبر داد و گفت: ۳ ساختمان مسکونی به همراه یک مجتمع تجاری نا ایمن در محدوده منطقه ۴ شناسایی شده است که با همکاری سازمان آتش نشانی نسبت به ایمن سازی آنها اقدام خواهد شد.

لازم به ذکر است معاونت حفاظت و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در نظر دارد با همکاری شهرداری منطقه یک تهران و مجتمع رسانه ای راه و ساختمان، دومین گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک را با محوریت “ساختمان ایمن” در تاریخ  ۳۰دی و ۱ بهمن ماه ۹۹  در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار نماید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.event.samair.ir/S2 مراجعه کنید

 

دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا