مسکن و ساختمان

رشد ۶.۸ درصدی صدور پروانه ساخت مسکن در کل کشور

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد واحدهای مسکونی در پروانه‌ های صادرشده برای احداث ساختمان در کل کشور طی بهار سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته، حدود ۶.۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش صما، بررسی نتایج طرح “گردآوری اطلاعات پروانه‌ های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور” در فصل بهار سال ١٣٩٩ حاکی از کاهش ١۵,٣ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه ‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و افزایش ‌۶.٨ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در بهار ٩٩ نسبت به بهار ۹۸ است.

الف- شهر تهران

در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ١٢٨١٨ واحد مسکونی در پروانه ‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود ٢۶,٩ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١۵.٣ درصد کاهش داشته است. متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ های احداث ساختمان ٧.۶ واحد بوده است.

ب-کل نقاط شهری کشور

در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ١٠٢١۶٠ واحد مسکونی در پروانه‌ های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده که نسبت به فصل گذشته حدود ١۵,٠ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۶.٨ درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ احداث ساختمان ٢.٧ واحد بوده است‌.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا