شهر

طول مسیر دوچرخه سواری تهران را به ۵۰۰ کیلومتر می‌رسانیم

شهردار تهران با بیان اینکه مردم باید باور کنند روش زندگی پرتحرک سلامت خودشان و شهر را تامین می کند، گفت: در تلاشیم طول مسیر امن دوچرخه سورای تهران به ۵۰۰ کیلومتر برسد.

به گزارش صما، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه دوچرخه‌سواری با حضور سفرای چند کشور در تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه روز جهانی بدون خودرو همزمان با روز سه شنبه‌های بدون خودرو شده است گفت: امروز هم تعدادی از سفرای حاضر در تهران در این حرکت با ما همراه شدند و مسیر از پارک لاله تا پارک شهر با ما هم رکاب شدند.

وی با اشاره به اینکه امروز روز جهانی صلح است و بازدید از این موزه با همراهی سفرا به همین دلیل، و حول محور مسائل شیمیایی و مضرات جنگ شکل پیدا کرده است، گفت: امیداوریم موضوع صلح موضوع محوری جهان باشد.

شهردار تهران ابراز داشت: عمده مسیرهای طی شده در برنامه امروز برای دوچرخه امن شده بود و سفرا سوال می‌کردند در تهران چه طولی از مسیرها برای عبور دوچرخه امن شده است، وی اظهار داشت: در مجموع ۱۷۰ کیلومتر مسیر دوچرخه که ۴۰ کیلومتر آن مربوط به دوره کنونی شهرداری تهران است.

حناچی افزود: در تلاشیم طول مسیر امن دوچرخه به ۵۰۰ کیلومتر برسد.

حناچی با اشاره به اینکه برای سفرا جالب بود که در شهرهای آسیایی و غرب آسیا این موضوع جدید است، افزود: این در حالی است که برای، پنجاه سال پیش مردم با دوچرخه تردد می‌کردند.

وی کم عارضه ترین و پربازده ترین راه برای کیفیت بخشی به شهرها دوچرخه سورای دانست و گفت: امروز ۲۲ مسیر در تهران با هماهنگی پلیس راهور برای دوچرخه سورای و پیاده روی آماده می‌شوند که اقدلمی نمادین است.

شهردار تهران توسعه این مد حمل و نقلی را نیازمند همراهی مردم دانست و گفت: مردم باید باور کنند روش زندگی پر تحرک سلامت خودشان و شهر را تأمین می‌کند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا