دانشنامه ساخت و ساز

وام مقاوم‌سازی مسکن دستور کار جلسه امروز با بانک مرکزی

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از ارائه پیشنهاد استفاده از وام نوسازی بافت‌های فرسوده برای مقاوم‌سازی خبر داد و گفت: امروز در رابطه با تسهیلات مقاوم‌سازی با بانک مرکزی جلسه‌ای برگزار می‌کنیم.

محمدسعید ایزدی به گزارش «صما»، اظهار کرد:‌ بحث وام مقاوم‌سازی مسکن در ; کمیته مشترک با بانک مرکزی این موضوع مطرح شد تا در صورت امکان از وام نوسازی بافت‌های فرسوده برای مقاوم‌سازی استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که کمیته مشترک با بانک مرکزی هر یکماه جلسه تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: این کمیته نهاد ناظر بر تسهیلات ابلاغی است و در این راستا فردا با بانک مرکزی تشکیل جلسه می‌دهیم.

وی با بیان این‌که دستور کار جلسه مذکور این است که چگونه می‌توانیم از منابع در اختیار برای پرداخت وام مقاوم‌سازی استفاده کنیم در پاسخ به این پرسش که مبلغ وام مقاوم‌سازی چه میزانی است،گفت: وام مقاوم‌سازی بر مبنای مترمربع پرداخت می‌شود، به‌عنوان مثال از یک زمین توقع داریم که ۵ طبقه ساخته شود اما در مقاوم‌سازی نمی‌توان واحدهای را داشته باشیم که بتوان برای آنها از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده استفاده کرد.

ایزدی یادآور شد: پیشنهاد پرداخت ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع را در قالب وام مقاوم‌سازی را به بانک مرکزی داده‌ایم، باید کار کارشناسی در این رابطه انجام شود و پس از آن ابلاغیه آنرا آماده کنیم.

;

منبع: تسنیم

;

;

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا