شبکه اطلاع رسانی مسکن، ساختمان، حمل و نقل ایران

امـروز: سه شنبه, 08 مهر 1393

ساختمان

ساختمان

آؤملات

ساختمان

پوشش باران

ساختمان

sms-baner.png

معماری نیوز

سازه نیوز

email-baner.jpg

KALINIK-MAJAZI-copy.png

 • صمانایب رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی در ((صندلی داغ ساختمان )):

  سازنده پاسخگو نداریم/شورای مرکزی بر عملکرد هیئت رییسه استان ها نظارت ندارد+فیلم 

  مهندس حجت عامری نایب رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان میهمان صندلی داغ «صما» بود. در این گفت و گو موضوعاتی مانند عملکرد دوره ششم شورای مرکزی، کارکرد گروهها و کمیسیون این دوره شورای مرکزی، کیفیت ساخت و ساز، صدور واقعی شناسنامه فنی ملکی ساختمان، بزرگترین چالش و مشکل صنعت ساختمان، بیمه کیفیت ساختمان و ... مطرح شد. آنچه در ذیل می خوانید ماحصل گفت و گوی ما با مهندس حجت الله عامری است.
 • صمارییس کانون سراسری انبوه سازان ایران در پاسخ به «صما»:

  وزیر راه ((سازندگان پاسخگو )) را از نظام مهندسی مطالبه کند 

  رییس کانون سراسری انبوه سازان ایران گفت: از وزیر راه و شهرسازی درخواست می کنیم تا با اجرایی کردن آیین نامه ماده 29 قانون نظام مهندسی این اختیار را به کلیه انجمن ها و تشکل های صنفی مهندسی بدهد که با متخلفان صنف خود از جمله سازندگان غیرمتعهد برخورد کنند.
 • صمادر گفتگو با «صما» مطرح شد:

  صنعت ساختمان نیازمند سند ملی کیفیت است 

  شناسنامه فنی ملکی ساختمان در کشور زمانی به عنوان یک محصول واقعی شناخته می شود که اول سند ملی کیفیت ساخت و ساز در کشور تعریف شود.
 • صمارییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفتگو با صما:

  قانون پیش فروش 60 درصد املاک را نادیده گرفته است 

  رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با اشاره به ایرادات وارد بر قانون پیش فروش ساختمان گفت: به لحاظ اینکه 60 درصد از املاک کشور سند رسمی ندارند، این قانون عملا 60 درصد از کشور را نادیده گرفته و فرصت پیش فروش و پیش خرید ساختمان را به عنوان حقوق اساسی مردم زیر پا گذاشته است.
 • صما«صما» گزارش می دهد:

  جزئیات تصمیم وزیرراه برای تدوین قانون جامع نظام مهندسی کشور 

  در جلسه روز گذشته که با حضور مدیران ارشد وزارت خانه ، بعضی از رؤسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها ، مشاوران وزیر و تعدادی از کارشناسان صاحب نظر در حوزه ساختمان و شهرسازی و اعضای کمیته تخصصی مبحث دوم مقررات ملی ساختمان برگزاری شد، وزیر راه و شهرسازی به اظهارنظر درباره دو موضوع قانون جامع نظام مهندسی کشور و نیز تغییرات ضروری نظامات اداری مقررات ملی ساختمان پرداخت.
[توقف]

ساختمان

ساختمان

ساختمان