شبکه اطلاع رسانی مسکن، ساختمان، حمل و نقل ایران

امـروز: شنبه, 29 فروردين 1394
 • صمامشاور ترکان در بحث انرژی در گفتگو با «صما»:

  ایران پنج سال با استانداردهای مصرف انرژی فاصله دارد 

  صما، گروه نظام مهندسی- در حال حاضر سرانه مصرف انرژی کشور در بخش ساختمان حدود پنچ برابر مصرف کشورهای اروپایی است، از این رو تاکنون بهینه‌سازی انرژی و دستیابی به استانداردهای دنیا از جمله موضوعاتی است که توجه سازمان‌های مربوطه را به خود معطوف کرده است.
 • صما«صما» تحلیل می‌کند:

  اثرات سیاست‌های انقباضی و انبساطی دولت بر مسکن 

  صما: برخی از فعالان عرصه اقتصادی بر این باورند که سیاست‌های انقباضی دولت در طول سال‌های 92 و 93 منجر به رکود بخش‌‌های اقتصادی اعم از بازار مسکن و کاهش چشمگیر ساخت و ساز مسکن و آپارتمان در کشور شد.
 • صمایک کارشناس اقتصاد مسکن در گفتگو با «صما» تشریح کرد:

  پنج شرط برای رونق بازار مسکن در سال 94 

  با توجه به رکود بازار مسکن و بخش ساخت و ساز، کارشناسان و فعالان این حوزه راهکارهای مختلفی را برای برون رفت از این رکود و رونق بخش مسکن ارائه می کنند.
 • صمادر گفتگو با «صما» مطرح شد:

  واکنش‌ها به اخذ مالیات از خانه‌های بیش از 75 متر 

  صما: انتشار خبر قانون جدید مالیات بر اجاره بها و اخذ مالیات از خانه‌های بیش از 75 متر مربع، واکنش تندی را میان بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه مسکن به دنبال داشته است.
 • صما«صما» بررسی می‌کند:

  وقتی دوگانگی در مدیریت واحد شهری رفع می‌شود 

  بسیاری از کارشناسان حوزه شهرسازی بر این اعتقاد هستند که در مدیریت شهری دوگانگی وجود دارد که این دوگانگی باعث ایجاد معضلات فراوانی در حوزه شهرسازی و بطور کلی در مدیریت شهری شده است.
 • صما«صما» گزارش می دهد:

  آسیب‌شناسی دلایل کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی 

  این روزها کاهش پروانه ساختمانی به یکی از دغدغه‌های فعالان صنعت ساختمان تبدیل شده است. مسئولان و دست‌اندرکاران صنعت ساختمان یکی پس از دیگری به صورت‌های مختلف درباره عوارض کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی به دولت هشدار می‌دهند.
[توقف]

وینتک

شرکت اکسیر شرق

ساختمان

اخبار انبوه سازان