شبکه اطلاع رسانی مسکن، ساختمان، حمل و نقل ایران

امـروز: شنبه, 08 فروردين 1394
 • صمامرور «صما» بر اخبار سال 93 صنعت ساختمان:

  یک‌سال با شهرداری‌ها 

  صما- در اینجا مروری داریم بر اخبار و حاشیه‌های حوزه شهرداری ها و شورای شهر در طول یک سال 1393 که با هم در زیر می‌خوانیم.
 • صمادبیر اجرایی نظام مهندسی ساختمان کشور در گفتگو با «صما» مطرح کرد:

  صنعت ساختمان یک نظام کنترلی می‌خواهد 

  اصلاح یا بازبینی قانون نظام مهندسی فرصت مناسبی برای رفع برخی از نقاط ضعف این قانون است، صنعت ساختمان به یک نظام کنترلی قوی و اثربخش نیاز دارد.
 • صما

  روسای نظام مهندسی استان ها از بازنگری در قانون می‌گویند 

  صما- قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان یک قانون جوان و خام است. اما در شرایط فعلی این قانون، ظاهرا اصلاحات جزئی راه گشا نیست. شاید ناکارآمدی در قانون و دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی آن دلیل اجرایی نشدن آن باشد.
 • صمامرور «صما» بر اخبار سال 93 صنعت ساختمان:

  یک‌سال با نظام مهندسی ساختمان 

  گروه نظام مهندسی- امسال سازمان نظام مهندسی ساختمان، یکی از بخش‌هایی بود که بیشترین اتفاقات و حاشیه‌ها را تجربه کرد. از آنجا که درج تمامی این موضوعات در اینجا ممکن نبود، به اختصار به مهمترین اخبار و رویدادهای این حوزه پرداخته‌ایم که در ادامه می‌‌خوانید.
 • صما«صما» بررسی می‌کند:

  دود کشمکش دولت و مجلس به چشم مهندسان می رود 

  صما- در اواخر سال 91 و در زمان ریاست سید مهدی هاشمی بر سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و در شرایطی که بیش از 17 سال از اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان می گذشت، اصلاح این قانون در دستور کار سازمان مذکور قرار گرفت.
 • صما«صما» تحلیل می کند:

  عدم تعریف پروژه‌های جدید، یک تصمیم جبری است 

  صما: فعالان حوزه ساخت و ساز در حالی بر عدم تعریف طرح‌های عمرانی جدید در کشور تاکید می‌کنند که پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در سطح کشور باقی مانده و دولت هم در حال برنامه‌ریزی برای اتمام و بهره‌برداری از آنها است.
[توقف]

وینتک

شرکت اکسیر شرق

ساختمان

اخبار انبوه سازان

گفت و گو